פוליסת אובדן כושר עבודה – האם כדאי לבטל ?

*** נלקח מפורום תפוז

פוליסת אובדן כושר עבודה – האם כדאי לבטל?

david800

20/07/12 10:29

41

שלום רב,
אני בן 32 בריא ולא מעשן. עובד צווארון לבן.
אני עובד במקום עבודה עיקרי בו אני מרוויח 80% מההכנסות שלי ובעוד מקום עבודה בו אני מרוויח את היתר.
יש לי פוליסת א.כ.ע עצמאית בעלת פרמיה קבועה עליה אני משלם 3.5% לשכר מבוטח של 10,000 ש”ח {50% מההכנסות}.
המעסיק העיקרי החל להעניק לנו הטבה בדמות ביטוח א.כ.ע והוא נושא בעלות שלה. מדובר כנראה באיזו פוליסה קולקטיבית עם פרמיה משתנה. חשוב לציין שההטבה הזו תבטח רק 80% מההכנסות שלי.

אני נמצא בדילמה: מצד אחד ברגע שהמעביד נותן לי כיסוי בגובה 80% מההכנסות, אני יכול להפחית את התשלום הפוליסה העצמאית כך שתכסה רק את ההכנסות הלא מבוטחת אצל המעסיק האחר.
מצד שני, בהנחה ואפסיק לעבוד אצל המעסיק העיקרי (מבחינתי היא לא בתכנון בשלב זה) בגיל מתקדם יותר, יהיה קשה לי לרכוש ביטוח א.כ.ע בתנאים שיש לי כיום והפרמיה שאשלם [נניח בגיל 40] תהיה גבוהה יותר.
והשאלות:
מה הדבר הנכון לעשות? האם לבטל כליל את פוליסת הא.כ.ע הפרטית? האם להפחית את פוליסת הא.כ.ע שלי כך שתכסה 20% מההכנסות הלא מכוסות? האם להשאיר אותה כפי שהיא כיום “ולזרוק” 60% תשלום על פרמיה באופן עצמאי שהוא בגדר כפל ביטוח?
תודה מראש

עשית צעד חכם – אל תשנה דבר

יובל 1131

22/07/12 09:26

32

שלום דוד

הצרכן המתוחכם יודע שאת פרמיית הביטוח ישלם לאורך תקופה של עשרות שנים ולכן מעדיף לרכוש כיסוי זה בפרמיה קבועה .
מאידך אנו מחליפים מקום עבודה מידי שנתיים בממוצע ובכל מקום תנאים שונים, כך שתכנון טוב צריך להתייחס למגמה זו במערכת השיקולים של מבנה התיק הפנסיוני.

טוב תעשה אם תמשיך בקו אותו התחלת ותשמור תמיד על הפוליסה בפרמיה קבועה, לאורך כל התקופה תשלם בין 20% ל 40% פחות מפרמיה משתנה .
המעסיק נותן לך כיסוי שנקרא אי כושר מפעלי – הבעיה המרכזית איתו שאינו נחשב לחוזה ביטוח והחברה רשאית לבדוק ניסיון תביעות ולייקר את הכיסוי או התנאים – כמו שנהוג בכל כיסוי קולקטיבי הנושא תקנון .
פשוט תבקש מהמעסיק שבמקום לשלם עבורך בין 0.6% ל 1% משכר לטובת אי כושר מפעלי- שיעביר סכום זה לטובת תשלום על הפוליסה הפרטית וייהנה מאותה הטבת המס .
כך תצמצם את העלות ותשמור על התנאים המועדפים.

בהצלחה

* המידע לעיל הינו מידע כללי וחלקי, מדובר במידע שמטרתו לתת מושגים בסיסיים בלבד אודות העניין המתואר.אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.