ביטוח מנהלים – פוליסה מ 2005

***נלקח מפורום תפוז

ביטוח מנהלים – פוליסה מ 2005

coop1999

19/07/12 09:26

35

שלום רב,

פוליסת מנהלים ישנה לא פעילה משנת 2005 של ביטוח ישיר , פוליסה של ביטוח מנהלים. אני חושב למשוך אותה בעצת סוכן הביטוח החדש, הוא גם טוען שלא כדאי לעבוד בלי סוכן האם כדי לשמור עליה או למשוך אותה? האם לחדשה במקום עבודה חדש ?

תודה
נדב

תחשוב שנית

יובל 1131

19/07/12 19:23

33

שלום נדב

רשמת ישנה – במידה ועברו 14 חודשים ללא הפקדות לא ניתן לחדש
מסכים עם מדון לגבי נושא הפדיון ובאמת רצוי שלא לפדות אלא אם ממש חייב, לא רק בגלל נושא המס כאמור אלא בעיקר הפנמת הרעיון שמוצר פנסיוני לא פודים כי זו ההכנסה שלך ביום בו תפסיק לעבוד
לגבי ניוד כספים מביטוח ישיר – לא הייתי ממהר לעשות .
ראשית תבדוק באתר ביטוח נט את תשואות הקרן ומדד שארפ ותשווה לממוצע ענפי ( לשם כך אתה צריך לדעת באיזה מסלול נמצא – ברירת המחדל שם היא מסלול אג”ח ולהשוות למסלולים בעלי סיכון זהה).
מדד שארפ – רצוי שיהיה גבוה יותר , מעיד על יציבות ולקיחת סיכונים נמוכים מצד בית ההשקעות .
בנוסף דמי הניהול בביטוח ישיר בד”כ 1.5 מצבירה אמנם פי 3 מקרן הפנסיה אבל מנסיוני סביר מאד להניח שנושאים עימם מקדם של 191 שנחשב טוב ביחס למקדמים הנמכרים היום ובעיקר נוכח העובדה שנאסר על שיווק חיסכון הכולל הבטחת מקדם מ 1.1.13 .
ייתכן וכדאי לנסות ולבקש מביטוח ישיר הנחה בדמי הניהול, אני מכיר כמה שהצליחו ( אם תגיע איתם ל 1% זה יפה מאד , תשאף לשם ).
מסכים עם מדון שרצוי שיהיה איתך סוכן במקרה תביעה, אבל בהקשר שלך צריך לדעת שברגע שפוליסת ביטוח אינה משולמת במשך 3 חודשים בטלות הזכויות הביטוחיות, כך ששיקול אם יש סוכן או אין לא צריך להפריע לך

העיקר שמצאת עבודה … בהצלחה

 

* המידע לעיל הינו מידע כללי וחלקי, מדובר במידע שמטרתו לתת מושגים בסיסיים בלבד אודות העניין המתואר.אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.