רובד הבסיס – חובה לכל אזרח

 

מי מאתנו לא נתקל באותן בקשות אנושיות, אם זה במייל, גיוס ציבורי או פניה אישית אשר תוכנם הוא קבלת תרומה עבור השתלה או תרופה שקופת החולים אינה מוכנה לאפשר למבוטח .

תתכוננו, המשפט הבא – עצוב לקריאה – במדינת ישראל אין כיסוי לקטסטרופות רפואיות במקרים של השתלה , טיפול מיוחד, ותרופות שאינן בסל הבריאות.

 

מערכת הבריאות הציבורית סובלת כיום ממחסור חמור באיברים להשתלה. רשימת ההמתנה להשתלה איברים מתארכת , ראה פירוט סטטיסטיקת השתלות בישראל, אתר מערכת הבריאות .

http://www.health.gov.il/Subjects/Organ_transplant/Pages/organs-trans.aspx

ראשית ניתן לראות שמתוך רשימת ממתינים גדולה, בוצעו בפועל מעט מאד השתלות, מעבר לכך זמן המתנה ארוך מפחית את הצלחת הטיפול, חולים רבים מחפשים פתרון בחו”ל. העלויות הכרוכות באשפוז, בהשגת איבר, בהבאת מומחה ובהשתלה עצמה הם עלויות גבוהות מאוד.

תרופות שאינן בסל הבריאות –  מערכת הבריאות אינה מאפשרת קבלת תרופה שאינה בסל שנקבע, גם אם התרופה מצילת חיים, אינה מאפשרת שימוש בתרופה להתוויה רפואית שונה, לדוגמא , זכר אשר יכול להחלים באמצעות תרופה המוגדרת לטיפול בסרטן השד לא יוכל לקבל אלא אם באמתחתו כיסוי פרטי לתרופות אשר כולל –

כיסוי לתרופות הכוללות בסל , אך להתוויה שונה

כיסוי לתרופה כימית או ביולוגית

כיסוי תרופות שאושרו לטיפול בארץ או בחו”ל ( FDA , איחוד אירופאי וכד’ )

כיסוי לתרופה למניעת החמרה, התפתחות והישנות של מצב רפואי

כיסוי לתרופות אונקולוגיות והמטו אונקולוגיות המוגדרות כ- OFF LABEL

אנו בסוכנות מור ביטוח ופיננסים, מאמינים כי כל אזרח במדינה חייב לרכוש כיסוי בסיסי שמגן מפני קטסטרופות רפואיות כמו תרופות והשתלות או טיפולים מיוחדים .

על הצרכן לבחון את העלות הכספית שיהיה מוכן לשלם על כיסויי בריאות פרטיים, מעבר לרובד הבסיס בכדי להבטיח לעצמו שירותי רפואה פרטית גם במקרים בהם ניתן לקבל את השירות באמצעות קופת החולים, בד”כ זמני המתנה ארוכים יותר, קופות החולים אינן ממהרות לאשר בדיקות אבחנתיות: MRI, צנתור וירטואלי, CT, קולונסקופיה ועוד…

* המידע לעיל הינו מידע כללי וחלקי, מדובר במידע שמטרתו לתת מושגים בסיסיים בלבד אודות העניין המתואר.אין במידע כדי להוות או להחליף יעוץ ביטוחי ו/או פנסיוני ו/או אחר מכל מין וסוג שהוא והחברה אינה אחראית על כל נזק שיגרם למשתמש באתר או לצד שלישי כלשהו, כתוצאה מהסתמכות על מידע זה.