מאמרים

טיפים ביטוח בריאות

מקדם ההמרה בפוליסות מנהלים – פורסם בתאריך 25.7.12רצוי מאד לקרוא את המאמר בנושא מקדם המרה , בכדי להבין את משמעות השינויים הצפויים  1.1.13. יש האומרים שחברות הביטוח מתמחרות את המקדם באופן שגוי ולכן מערערות את יציבותן בעתיד או במילים אחרות, לוחות תוחלות החיים איתם עובדים אקטואריים בחברות הביטוח משתנות בקצב מהיר מהתמחור האקטוארי של המקדמים אותם הם קבעו בעצמם, יש הטוענים בדיוק את ההפך, שחברות הביטוח שומרות מרווח גבוה מספיק למקדם, גם לתקופות של 30 שנה ומגלמות את הסיכון באמצעות רווח מדמי ניהול גבוהים יותר , מסתבר שהמפקח מאמין שהתמחור אינו נכון ומסוכן בראייה לעתיד. אינני חושב שבעניין הזה ניתן  לשפוט לגבי צדק – אולי במקרה הזה צדק באמת רק כוכב
אבל מה שבטוח הוא שבסופו של דבר כל הפסד או אי מקור רווח של חברת ביטוח יגולם באופן עקיף על הצרכן, אם בתיווך הסוכן ע”י גביית כספים לכל פעולת השירות ואם לא החברה תגבה ישירות ע”י ייקור המוצרים לצרכן .
חברות הביטוח הם לא חברות הסלולר – לא מכיר שום טייקון שיכול או ייעז להקים מחר חברות מתחרות.

                                                                                                                                                                                                     

איך נוצרה תחרות בביטוח המשכנתא פורסם בתאריך 2.7.12 – קצת הסיטוריה שעוזרת לנו להבין מדוע, כמה, למה ואיך, ייחודי ללקוחות העומדים בפני נטילת הלוואה – מאמר מומלץ.

השוואת תוכניות חיסכון בבנק – מול פוליסת חסכון בחברת ביטוח – פורסם בתאריך 6.8.12, המאמר עוזר לצרכן להבין את אפשרויות החיסכון בישראל ולעמוד על איכותם.